Vendosni fjalën kyçe....

Shkaku i shpërthimit në qendër të Parisit, 12 persona të plagosur rëndë (FOTO)


Nga shpërthimi i fuqishëm që ndodhi në një godinë në qendër të Parisit u plagosën rëndë 12 persona.  Makina u shkatërruan dhe ndërtesa të tjera u dëmtuan nga shpërthimi në Rue de Trévise në Arrondissemente.

Policia dyshon se shpërthmi u shkaktua nga një rrjedhje gazi që ndodhi në furrën që ndodhej në këtë godinë  rreth orës 09:00 të mëngjesit. 

 Duke vizituar vendngjarjen, Ministri i Brendshëm Christophe Castaner tha se situata tani është nën kontroll.

Burimi: BBC