Vendosni fjalën kyçe....

Modriç i mposht të gjithë, rrëmben Topin e Artë


Luka Modric është fitues i Topit të Artë 2018 pasi ka mposhtur konkurrencën e Cristiano Ronaldos (në vendin e dytë) dhe Antoine Griezmann (në vendin e tretë).

Luka Modric kurorëzon kështu vitin më të suksesshëm në karrierën e tij teksa ka fituar çdo çmim individual si lojtari më i mirë nga UEFA, lojtari më i mirë i Botërorit 2018, lojtari më i mirë nga FIFA  dhe Topi i Artë 2018

Luka Modric bëhet kështu lojtari i parë Kroat që fiton çmimin më prestigjioz në aspektin individual.