Vendosni fjalën kyçe....

Juventus tris golash ndaj Fiorentinës


Juventus është i pandalshëm në Seria A duke marrë fitoren e rradhës ndaj Fiorentinës në transfertë.

“Zonja e Vjetër” arriti të fitojë me rezultatin 0-3 në Artemio Franchi.

Ishte Bentacur ai i cili hapi sfidën në minutën e 31’ të pjesës së parë, më pas me fillimin e fraksionit të dytë Chielini dyfishoi rezultatin në minutën e 69’.

Golin e tretë dhe të fundit të sfidës  e shënoi Ronaldo me penallti në minutën e 79’.