Vendosni fjalën kyçe....

Kandidatura e Bodes për BSH, Berisha: Problem nga ana morale, nuk mund të themi për inat të sime vjehrre do fle me mullixhiun


Ish-kryeministri Sali Berisha nga studio e Përballë në RTSH, ka folur për herë të parë në lidhje me kandidaturën e Ridvan Bodes për në Këshillin Mbikëqyrës në Bankën e Shqipërisë.

Berisha tha se Bode ka bërë zgjedhjen e tij dhe nuk e ka diskutuar me të, dhe shikon në këtë zgjedhje një problem nga ana morale.

“Nuk mund të themi se për inat të sime vjehrre do shkojë të fle më mullixhiun. Nuk mund të themi këtë pasi ia ka marrë një vendim është larguar nga politika. Rama tha se me një SMS ka rënë dakord ,në rregull nuk mund të them gjë”- u shpreh Berisha.