Vendosni fjalën kyçe....

Basha nga Helsinki: PPE mbështetje dhe vlerësim për pastrimin e politikës nga krimi (Video)


Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka marrë pjesë sot në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të PPE-së.

Në një postim në Facebook, Basha thotë se ka marrë mbështetje dhe vlerësim nga liderët e PPE për pastrimin e politikës nga krimi.

Votimi për drejtuesit e EPP dhe rezolutat në Kongresin #EPPHelsinki. Pritet debati mes kandidatëve #alexstubb dhe #ManfredWeber mbi vizionin tonë për Europën e vlerave. #up2EUMbështetje dhe vlerësim nga liderët e EPP për betejën tonë për pastrimin e politikës nga krimi.”- shkruan Basha në Facebook.