Vendosni fjalën kyçe....

Vasili-Ramës: Si lëngaraq të çoi koncesionari të bëje pas 4 vitesh Check up-in


Kryeministri Edi Rama vizitoi sot poliklinikën nr.9 në kryeqytet për të bërë kontrollin mjekësor dhe për treguar se ai është tërësisht falas.

Por në lidhje me këtë postim të Ramës ka reaguar edhe  kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i cili shprehet se kryeministri si lëngaraq shkon pas 4 viteve bën Check up-in. 

“Te kish pasur vlere do kishte vajtur vajtur qe diten e pare. Shteti i Edi Rames i paguan Check up-it mijra ekzaminime te pakryera dhe nuk mbulon me shume se 30% te popullates duke provuar qarte se eshte i panevojshem. Kur ben Edi Rama vleresime per leverdine e check up-it eshte njelloj si pellitjen e gomarit ta shesesh si ariet e Pavarotit.”, shprehet Vasili. 

REAGIMI:

 Edi Rama ben check up vetem pas 4 vjetesh,sepse nuk ka vlere. E vune perpara ata te koncesionit dhe e cuan si lengaraq,e tallen dhe ben helaq para gjithe dynjase,qe te bente check up pas 4 vjet e kusur qe ka filluar.

Te kish pasur vlere do kishte vajtur vajtur qe diten e pare. Shteti i Edi Rames i paguan Check up-it mijra ekzaminime te pakryera dhe nuk mbulon me shume se 30% te popullates duke provuar qarte se eshte i panevojshem.

Kur ben Edi Rama vleresime per leverdine e check up-it eshte njelloj si pellitjen e gomarit ta shesesh si ariet e Pavarotit.