Vendosni fjalën kyçe....

Replikat/ Vangjeli: Jam partizan i opozitës, Basha: Je partizan kur është PS-ja në opozitë


Kreu i opizitës, Lulzim Basha, gjatë debatit me gazetarin Lorenc Vangjeli i’u drejtua këtij të fundit duke i thënë se pikëpamjet e tij janë të njëjta me kryeministrin Rama dhe shpesh herë përdor fjalët e tij.

Debati mes Bashës dhe Vangjelit në emisionin ‘Opinion’, erdhi pas deklaratës së bërë nga analisti se situata në vend nuk është aq e zezë sa e përshkruan opozita.

Replikat:

Basha: Ti mbron një pikëmamje që është e njëjtë me atë të kryeministrit. Shpeshherë dhe me fjalët e kryeministrit.

Vangjeli: Jam partizan i opozitës.

Basha: Je partizan i opozitës kur është Partia Socialiste në opozitë.