Vendosni fjalën kyçe....

Zjarr në malin e Taraboshit në Shkodër, shkrumbohet pylli dhe kullotat


Një zjarr që ka përfshirë malin e Taraboshit në Shkodër i cili vazhdon prej disa orësh.

Deri tani mësohet se është shkrumbuar një sipërfaqe e konsiderueshme me pyje dhe kullota.

Pranë banesave janë pozicionuar forcat zjarrfikëse për të shmangur djegien e shtëpive, ndërkohë që efektivëve të Forcave të Armatosura iu desh të ecnin 6-7 km në këmbë dhe në një terren të vështirë.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *