Vendosni fjalën kyçe....

sport

Hamilton niset i pari në Melbourne

Botërori i Formula 1 nisi me dominimin e Mercedes. Në pistën e Melbournit, dy pilotët e skuderisë kampione të botës, Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas pushtuan vijën e parë të startit të garës, që do të zhvillohet të dielën pasi regjistruan kohët më të shpejta nga këto kualifikuese. Hamilton, kampioni…

Skënderbeu me 10 lojtarë mposht Kukësin

Skënderbeu ka mposhtur Kukësin me rezultatin 1-0 në supersfidën e zhvilluar në Korçë. Goli i mesfushori Bruno Dita i dhuroi fitoren skuadrës së Orges Shehit, duke i dhënë një goditje të rëndë verilindorëve të Armando Cungut. Në minutën e 78-të, Leonit Abazi la fushën e lojës, pas një ndërhyrje të…