Vendosni fjalën kyçe....

sport

Porto eleminon Romën në kohën shtesë

Pas përfundimit me rezultatin 2-1 në 90’ minutat e para, koha shtesë rezultoi pozitive për Porton duke fituar një penallti e cila i dha kualifikimit për në fazën tjetër të Champions League. Kështu Roma pas humbjes 3-1 ditën e sotme largohet nga Champions League duke i lënë vendin Portos për…

Futbollisti merr me vete briskun e rrojës në fushë, dëmton rëndë kundërshtarin (Video)

Rivaliteti i ashpër midis skuadrave të kategorisë inferiore, Amedspor dhe Sakaryaspor, u shoqërua me një ngjarje të rëndë kur një lojtar mori një brisk rroje në fushë dhe në mënyrë të përsëritur goditi kundërshtarët. Amedspor, që përfaqëson qytetin kurd Dijarbakir, priste në fushën e tij Sakaryasporin, por ndeshja pati skena…

Ajaks mposht Realin në pjesën e parë

Ajaksi kryeson nga pjesa e parë në sfidën me Real Madrid. Me revanshin e dy golave, holandezët kanë mposhtur madrilenët në pjesën e parë dhe tashmë pritet kundërpërgjigjja e galaktikëtve.  Aktualisht, Ajaksi po kryeson 3-2 me gjithë rezultatin e ndeshjes së parë në Amsterdam.…

Interi i epokës së re pa Icardin

Sipas asaj që raporton “Corriere dello sport”, Suning tashmë është fokusuar për epokën e re, atë pa Mauro Ikardin në ekip. Kjo vërtetohet nga imazhet që klubi zikaltër ka zgjedhur si dëshmitarë komercialë. Janë Skriniar, De Vrij, Handanoviç, Lautaro Martinez dhe Perisiç, por jo Ikardi, me të cilin krisja tashmë…