Vendosni fjalën kyçe....

sport

Ramos: Nuk i vura re talljet e tifozëve

Pas disa humbjeve radhazi, Real Madridi më në fund e gjeti fitoren mbrëmjen e së shtunës kundër Real Valladolidit. Pas kësaj fitoreje, Sergio Ramos ka folur pas kritikave që skuadra mori në stadiumin në “Santiago Bernabeu”, nga tifozët e vet. Çdo veprim të Sergio Ramosit, tifozët e Realit e shoqëruan…

Real Madrid rikthehet te fitorja në La Liga

Santiago Solari, trajneri i ri i Real Madrid, debutoi me fitore edhe në “Santiago Bernabeu”, pas triumfit ndaj Melilla në Kupën e Mbretit. “Galaktikët” mposhtën 2-0 Valladolidin, por edhe pse duket si fitore e pastër, miqtë goditën dy herë traversën dhe vetë fati shpëtoi Realin. Kjo sfidë dhuroi emocione të…

Inter fiton me “manita” ndaj Xhenoas

Interi  në ndeshjen e sotme ka shkatërruar  në shifra të thella 5-0 Xhenoan. Dopieta e Galjardinit dhe golat e Politanos, Zhoao Marios dhe Naingolaniti i siguruan skuadrës së Luciano Spalletit triumfin e shtatë radhazi në kampionat. Në pjesën e dytë pati disa minuta edhe për Naingolan, i cili mesa duket…