Vendosni fjalën kyçe....

sport

Bale shpëton Realin ndaj skuadrës modeste

Real Madrit ka arritur të marrë një fitore minimale ndaj skuadrës së Huescas falë një goli të shënuar nga Gereth Bale. Një ndeshje e lehtë në letër, por e vështirë në fushë për skuadrën e Santiago Solarit, me trajnerin argjentinas që regjistroi suksesin e katërt në 5 takime në kampionatin…

Flamurtari fitore minimale me Laçin

Flamurtari ka mposhtur pas 2 vitesh Laçin me rezultatin 1-0 në sfidën përmbyllëse të javës së  16-të të Kategorisë Superiore. Një ndeshje tepër e luftuar, ku nuk munguan as përplasjet, teksa në fund janë vlonjatët ata që festojnë. Goli i Danilo Alveshit në minutën e 33-të, ngjiti në kuotën e 25…

Joachim Low i shkel syrin Real Madrit

Joachim Low nuk e përjashton mundësinë që në të ardhmen të marrë drejtimin e një klubi. Trajneri aktual i përfaqësueses gjermane e pohoi këtë gjatë një interviste në studiot e televizionit gjerman “ZDF”, ku theksoi se nuk ka ndërmend që të tërhiqet. “Kam punuar më parë me klube dhe nuk…

Hysaj në bisedime për tranferimin te Chelsea

Agjenti i mbrojtësit shqiptar të Napolit, Elseid Hysaj, nuk ka përjashtuar mundësinë e vazhdimit të negociatave për kalim te Chelsea. “Nuk mund të përjashtoj vazhdimin e negociatave me Chelsean në janar. E dimë se kishte kontakt verës sepse Sarri e donte atë, dhe e dimë që Davide Zappacosta s’ka pëlqimin e…