Vendosni fjalën kyçe....

2 ndeshjet e fundit në grup, Franca publikon listën e lojtarëve për Moldavinë e Shqipërinë


Franca ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjen me Shqipërinë me Moldavinë e Shqipërinë më 14 e 17 nëntor.

Të bie në sy mungesa e mesfushorit të Manchester United, Pogba ndërsa është bashkuar me ekipin Kante.

‘Gjelat’ mbajnë vendin e dytë ne grup me pikë të barabarta me Turqinë dhe për të siguruar kualifikimin kanë nevojë për vetëm 2 barazime në po kaq ndeshje, kurse fitorja i çon më tej automatikisht.

Lista

Portierë: Areola, Maignan, Mandanda

Mbrojtës: Digne, Dubois, Kimpembe, Lenglet, Mendy, Pavard, Varane, Zouma

Mesfushorë: Kante, Sissoko, Matuidi, Ndombele, Tolisso

Sulmues: Ben Yedder, Coman, Fekir, Giroud, Griezmann, Lemar, Mbappe


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *