Vendosni fjalën kyçe....

Ndërkombëtare

Ish-kirurgu i Përgjithshëm i Administratës së Trumpit: Nuk munda të gjej punë pas largimit nga Shtëpia e Bardhë

Ish-kirurgu i përgjithshëm Jerome Adams tha se ai kishte hasur në vështirësi për të gjetur një punë, pas qëndrimit të tij katërvjeçar në detyrë si doktori kryesor i Amerikës nën Presidencën e Donald Trumpit. “Njerëzit ende kanë frikë të prekin çdo gjë që lidhet me Trumpin.”- tha Adams për Washington…

Macron përballet me probleme ligjore, prokurorët po hetojnë kompanitë konsulentë gjatë fushatave zgjedhore

Presidenti francez Emmanuel Macron përballet me probleme të mundshme ligjore pasi prokurorët, më 24 nëntor, njoftuan se po hetonin shërbimet e kompanive konsulente gjatë fushatave zgjedhore kombëtare në vitin 2017 dhe 2022. Edhe pse në njoftimin e prokurorit financiar nuk përmendet në mënyrë specifike fushata e Macronit, besohet se ekipi…