Vendosni fjalën kyçe....

Liga e Kampionëve / Bayern Munich përmbys Lazion, PSG kalon Real Sociedad


Bayern Munich ka përmbysur në ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve fitoren e parë të Lazios.

Bavarezët triumfuan 3-0 në Allianz Arena.

Golat për Bayern u shënuan nga Kane (38’, 66’) dhe Muller 47’.

Në sfidën tjetër PSG fitoi në transfertë ndaj Real Sociedad me rezultatin 1-2.

Mbappe shënoi dy golat për parizienët në minutat 15’ dhe 56’ ndëra për Sociedad shënoi Merino në minutën 89’.