Vendosni fjalën kyçe....

“Po zgjerojmë operacionet tokësore në gjithë Rripin e Gazës” – Zëdhënsi i IDF-së


Israeli military tanks roll near the border with the Gaza Strip on December 3, 2023, amid continuing battles between Israel and the militant group Hamas. Israel struck Gaza targets on December 3 in its war on Hamas as international concern mounted over the spiralling civilian death toll, three days into fighting that resumed after a truce ended. (Photo by Menahem KAHANA / AFP) (Photo by MENAHEM KAHANA/AFP via Getty Images)

Izraeli po zgjeron operacionet e tij tokësore në të gjithë Rripin e Gazës, njoftuan të dielën Forcat Mbrojtëse të Izraelit.

“IDF po rifillon dhe zgjeron operacionin tokësor kundër bastioneve të Hamasit në të gjithë Rripin e Gazës,” tha zëdhënësi i IDF, Daniel Hagari në një konferencë shtypi të dielën.

Hagari nënvizoi gjithashtu “rëndësinë e ndihmës ajrore të ofruar nga Forcat Ajrore për forcat tokësore”, duke thënë se sulmet ajrore kundër shtabit të terrorizmit, objekteve të prodhimit të armëve, tuneleve terroriste dhe vendeve të lëshimit të raketave kufizojnë kërcënimet e paraqitura kundër operacionit tokësor.

“Politika jonë është e qartë, ne do godasim me forcë çdo kërcënim të paraqitur kundër territorit tonë”, shtoi ai.