Vendosni fjalën kyçe....

Ministria e Jashtme e Izraelit konfirmon vrasjen e dy turistëve në Egjipt


Dy turistë izraelitë dhe udhërrëfyesi i tyre turistik egjiptian janë qëlluar për vdekje në qytetin egjiptian të Aleksandrisë, thotë Ministria e Jashtme e Izraelit.

Një oficer policie dyshohet se hapi zjarr ndaj një grupi turistësh izraelitë në qytet. Oficeri tani është në paraburgim, thonë raportet.

Kanali televiziv Extra News citoi gjithashtu një zyrtar të paidentifikuar të sigurisë të thoshte se një person tjetër u plagos në sulm.

Ky është sulmi i parë i tillë ndaj izraelitëve në Egjipt në dekada, raporton BBC.