Vendosni fjalën kyçe....

Kosova humbet ndaj Bjellorusisë


Kombëtarja e Kosovës në futboll në rënie të lirë. Pas tri barazimeve dëshpëruese, “Dardanët” tani ka shënuar edhe humbjen zhgënjyese, duke pësuar nga një ekip si Bjellorusia me rezultatin 2:1.

Pjesa e parë u mbyll pa gola të shënuar, me Kosovën që dominoi shumicën e kohës ndeshjen dhe pati më shumë raste shënimi.

E pjesa e dytë ishte e tmerrshme për “Dardanët”

Morozov në të 73-tën dhe Ebong dy minuta më pas realizuan për epërsinë e dyfishtë të bjellorusëve.

Vedat Muriqi ngushtoi epërsinë në minutën e 87-të nga pika e penalltisë.

Kësisoj, Kosova humbet pothuajse të gjitha gjasat për kualifikim në grupin I, teksa gjendet e pesta, prapa Zvicrës, Rumanisë, Izraelit e Bjellorusisë.

Ndeshjet e radhës, Kosova i zhvillon në muajin shtator, e që do të jenë sa për sy e faqe.