Vendosni fjalën kyçe....

Gjyqi ndaj Arbër Paplekajt i akuzuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit, prokuroria kërkon dëshminë e Gazment Bardhit


Prokuroria ka kërkuar thirrje për të dëshmuar të deputetit të PD-së Gazment Bardhi, lidhur me seancën ndaj ish-efektivit Arbër Paplekaj, i cili akuzohet për vrasjen e Pjerin Xhuvanit.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 21 prill 2021, pak ditë para zgjedhjeve të  përgjithshme.

Bardhi ka qenë asokohe i deleguari politik i PD-së për Qarkun e Elbasanit.

Në ngjarjen e 21 prillit mbetën të plagosur edhe Emiljan Prenga, Pavlo Vuksani, Eltjon Bodinaku e punonjësja e policisë Xhensila Sota.

Vetë i akuzuari Paplekaj e pranoi krimin dhe u dorëzua në Repartin e Forcave RENEA në Tiranë, duke thënë se qëlloi për vetëmbrojtje pasi u qëllua më parë nga persona, që sipas tij po blinin vota.