Vendosni fjalën kyçe....

Qëlloi me armë zjarri drejt dy vëllezërve në Shkodër, arrestohet pas një viti 30-vjeçari


Arrestohet në Shkodër një 30-vjeçar, i cili ishte në kërkim prej më shumë se një viti pasi në Mars të vitit të kaluar kishte qëlluar me armë zjarri, në drejtim të dy vëllezërve Marjan dhe Hoten Doçi.

Këta të fundit ishin arrestuar gjithashtu në Mars të 2021-shit, për konfliktin me shtetasin me Besim Perkolën. Gjatë arrestimit të këtij të fundit, efektivët e Policisë i gjetën në makinë një pistoletë dhe municion luftarak.

“Gjatë këtij operacioni, në rrugën ‘Frang Bardhi’, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin tip ‘Benz’, me drejtues shtetasin B. P., 30 vjeç. Gjatë kontrollit, në çantën e 30-vjeçarit, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak, si dhe një leje drejtimi e dyshuar e falsifikuar.”- thotë Policia.

Njoftimi i Policisë

Finalizohet nga Forca e Posaçme “Shqiponja” dhe Komisariati i Policisë Nr. 2, operacioni policor i koduar “Arratia”.

Qarkullonte me armë zjarri në automjetin që e drejtonte me leje drejtimi të dyshuar të falsifikuar, kapet dhe vihet në pranga 30-vjeçari i shpallur në kërkim.

30-vjeçari ishte shpallur në kërkim pasi ka qëlluar me armë zjarri, në drejtim të dy shtetasve, në mars 2021, në Shkodër.

Sekuestrohen arma e zjarrit pistoletë me municion luftarak dhe leja e drejtimit e dyshuar e falsifikuar.

Shërbimet e Forcës së Posaçme “Shqiponja” dhe shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive, kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me armë zjarri, bazuar dhe në inteligjencën informative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Arratia”.

Gjatë këtij operacioni, në rrugën “Frang Bardhi”, shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin tip “Benz”, me drejtues shtetasin B. P., 30 vjeç. Gjatë kontrollit, në çantën e 30-vjeçarit, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak, si dhe një leje drejtimi e dyshuar e falsifikuar.

Pas verifikimeve të kryera, ka rezultuar se ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi në mars 2021, në Shkodër, ka qëlluar me armë zjarri, në drejtim të shtetasve M. D. dhe H. D. (vëllezër).

Në mars 2021 janë arrestuar edhe dy vëllezërit, pasi janë konfliktuar me shtetasin B. P.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.