Vendosni fjalën kyçe....

Ronaldo dëmtohet në ndeshjen e Ligës së Kombeve, portieri çek e godet me brryl (Video)


Cristiano Ronaldo pati një mbrëmje për t’u harruar në Pragë të shtunën, pasi mbeti i gjakosur dhe i mavijosur nga një përplasje dhe nuk arriti të shënonte në fitoren 4-0 të Portugalisë në UEFA Nations League ndaj Republikës Çeke.

I vendosur në stol nga trajneri i ri Erik ten Hag për shumicën e ndeshjeve të Manchester United kohët e fundit, Ronaldo u fut në fushë që nga minuta e parë nga trajneri portugez Santos në ndeshjen e tij të 190-të për Portugalinë.

Megjithatë rreth çerek ore pas nisjes, gjërat morën një kthesë për keq kur ai sfidoi portierin e vendasve Tomas Vaclik për një top të lartë në zonë.

Vaclik u përpoq ta grushtonte jashtë zonës së tij, por aksidentalisht e kapi Ronaldon me bërryl dhe e rrëzoi pesë herë fituesin e Topit të Artë në fushë.

Ronaldo u lejua të kthehej të luante por pavarësisht kësaj ai nuk mundi të linte shenjën e tij në ndeshje.