Vendosni fjalën kyçe....

Nuk gjeti hapësira te Barcelona, Pjaniç firmos për ekipin në Emiratet e Bashkuara Arabe


Miralem Pjanic është larguar nga Barcelona dhe ka firmosur me skuadrën nga Emiratet e Bashkuara Arabe, Sharjah FC.Kontrata e nënshkruar është 2 vjeçare.

Mesfushori ka luajtur më parë për skuadra të mëdha si Juventus apo edhe Roma.

Sa i përket eksperiencës te Barça, Pjanic nuk ka gjetur asnjëherë hapësirat e kërkuara.

Trajneri i katalanasve, Xavi vendosi që t’i jepte një shans këtë sezon, por vendim i i vetë lojtarit ka qenë largimi nga Camp Nou.