Vendosni fjalën kyçe....

Neymar dhe Mbappe në ‘rrugën’ e përplasjes në PSG (Video)


Tensionet mes superyjeve të Paris Saint Germain, Neymar dhe Kylian Mbappe po vlojnë pas një debati që u shfaq në fundjavë se kush do i gjuajë 11-metërshat.

Pas ndeshjes, Neymar gjithashtu ‘pëlqente’ postimet sociale për këtë çështje që ishin kritike për shokun e tij të skuadrës franceze.

Të dy lojtarët u nënshkruan të dy në të njëjtën verë të vitit 2017 dhe kanë pasur një marrëdhënie pa incidente deri më tani.

Kur Mbappe kohët e fundit shpërfilli Real Madridin dhe vendosi të nënshkruajë një zgjatje të kontratës tre-vjeçare në ‘Parc des Princes’, u raportua se 23-vjeçarit iu dorëzua ‘kartë e bardhë’ dhe do të vepronte në mënyrë efektive si një drejtor sportiv informal në gjendje të bëjë sugjerime se kush duhet të emërohet dhe shkarkohet.

Me ish-drejtorin sportiv Leonardo dhe trajnerin e ekipit të parë, Mauricio Pochettino, të cilëve u është treguar dera, u tha se Mbappe gjithashtu kërkoi që Neymar të shitet.

Kjo nuk është kryer ende teksa nga mbyllja e merkatos ka edhe dy javë, por të dy duket se janë në një rrugë përplasjeje për shkak të ngjarjeve që ndodhën gjatë dhe pas fitores 5-2 të PSG-së në shtëpi ndaj Montpellier, ku të dy lojtarët shënuan.