Vendosni fjalën kyçe....

Ratifikimi i Protokollit të NATO-s për Finlandën dhe Suedinë, deputetët socialistë kërkojnë votimin në Kuvend që në seancën e 7 korrikut


Grupi Parlamentar i PS-së ka bërë kërkesë për ndryshim të rendit të ditës në seancën e nesërme plenare.

Deputetët e shumicës kërkojnë që në seancën e 7 korrikut të futet kërkesa për të ratifikuar protokollet e anëtarësimit në NATO të Finlandës dhe Suedisë.

Kërkesë është depozituar nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Në këtë kërkesë kërkohet që këto protokolle të shqyrtohen në Komisionin e Jashtëm dhe në Komisionin e Sigurisë Kombëtare, ndërkohë që futen për votim në seancën e nesërme.

Kujtojmë se nesër në orën 19:00 do të mbahet protesta e opozitës, e pritet të dalë në shesh për të mbledhur protestën e parë kombëtare.