Vendosni fjalën kyçe....

Rafa Nadal kalon në gjysmëfinale të Wimbledonit


Rafael Nadal është kualifikuar për në gjysmëfinale të Wimbledonit, pasi sonte eliminoi Tylor Fritzin në çerekfinale.

Pavarësisht se spanjolli në këtë ndeshje u përball me një lëndim, kjo nuk e pengoi për t’u rikthyer dhe për të fituar me përmbysje.

36-vjeçari fitoi kundër Fritzit me rezultatin 3:2 në sete – (3:6, 7:5, 3:6, 7:5, 7:6).

Në gjysmëfinale, 36-vjeçari do të takohet me Nick Kyrgios, i cili më herët ka eliminuar Cristian Garinin.

Çifti tjetër gjysmëfinal është Novak Djokovic – Cameron Norrie.