Vendosni fjalën kyçe....

Bosnja goditet sërish nga një tërmet me magnitudë 4.8


Bosnja Hercegovina është godit nga një tjetër tërmet i fortë.

Ditën e sotme u regjistrua një tërmet me magnitudë 4.8 të shkallës rihter. Thellësia e goditjes ka qenë 8 km.

Sipas Qendrës Sizmologjike Euromesdhetare (EMSC), epiqendra e tërmetit ka qenë 41 kilometra në juglindje të Mostarit dhe 14 kilometra në lindje të Stolacit.