Vendosni fjalën kyçe....

Roma asist Milanit dhe Interit, i heq Napolit fitoren në minutat e fundit


Roma dhe Napoli janë ndalur në barazim 1-1 në sfidën e luajtur ditën e sotme në stadiumin Diego Armando Maradona.

Napoletanët shënuan të parët me Insignen nga pika e bardhë e penalltisë në pjesën e parë.

Goli i barazimit për Romën erdhi nga një ish-Minalist. El Shaaraëy shënoi në minutën e 91 duke i hequr mundësinë Napolit të merrte tre pikë.

Me këtë barazim përfituesit më të mëdhenj janë Milani dhe Interi që tashmë kanë një kundërshtar më pak për kreun e Seria A.