Vendosni fjalën kyçe....

Emri i Bashës mes firmëtarëve që mbështesin platformën e Alibeajt, por mungojnë Salianji dhe Duma


Gjatë konferencës për mediet ku prezantoi platformën për bashkimin e PD-së, Enkelejd lexoi emrat e deputetëve që e kanë mbështetur këtë platformë.

Mirëpo në këtë listë bie në sy mungesa e deputetëve si Ervin Salianji e Grida Duma, të cilët pas humbjes së thellë në zgjedhjet lokale hoqën dorë nga detyrat e tyre në strukturat e PS-së.

Ndërkohë në listë nuk mungon emri i ish-kryedemokratit Lulzim Basha. Alibeaj u shpreh se platforma për bashkimin e PD-së është një platformë parimesh e konstultuar dhe konkluduar nga shumica dërrmuese e deputetëve e cila iu drejtohet bazës së demokratëve.

Deputetët që mbështetën platformën e Alibeajt:

 1. AGRON GJEKMARKAJ
 2. ALFRED RUSHAJ
 3. ANDIA ULLIRI
 4. ARBI AGALLIU
 5. BLEDJON NALLBATI
 6. DASHNOR SULA
 7. DHURATA TYLI (ÇUPI)
 8. EMILJA KOLIQI
 9. ENKELEJD ALIBEAJ
 10. ERALDA BANO (TASE)
 11. FATJON VEIZAJ
 12. FERDINANT XHAFERRAJ
 13. FLAMUR HOXHA
 14. FLUTURA AÇKA
 15. GAZMENT BARDHI
 16. GRETA BARDELI
 17. HELIDON BUSHATI
 18. ILDA DHORI
 19. JORIDA TABAKU
 20. KASTRIOT PIROLI
 21. KRESHNIK ÇOLLAKU
 22. LEFTER GËSHTENJA
 23. LINDITA METALIAJ
 24. LULZIM BASHA
 25. MERITA BAKIU
 26. ORJOLA PAMPURI
 27. RAMADAN LIKAJ
 28. SAIMIR KORRESHI
 29. SELADIN JAKUPLLARI
 30. ZEF HILA
 31. ZHENI GJERGJI