Vendosni fjalën kyçe....

Raportimet në media: Një tjetër oficer i lartë rus është vrarë në Ukrainë


Një tjetër oficer i lartë rus thuhet se është vrarë në Ukrainë, duke u bërë i fundit nga një sërë pjesëtarësh të personelit të lartë rus që ka rënë që nga fillimi i luftës 46 ditë më parë.

Sipas raportimeve të mediave, koloneli Alexander Bespalov ishte komandant i Regjimentit të Tankeve të 59-të të Gardës. Nuk dihet se ku dhe si ai u vra, shkruan BBC.

Në një postim, që supozohet të jetë bërë nga motra e Bespalovit, thuhet se “është e pamundur të shprehësh me fjalë se çfarë dhimbje ndjen kur humb një person të afërt dhe të dashur”.

Të premten, Ukraina pretendoi se rreth 19 mijë ushtarë rusë janë vrarë në luftime. Më 25 mars, Rusia vendosi shifrën e saj të viktimave në 1 mijë e 351.