Vendosni fjalën kyçe....

U tha se ndaj 13 ushtarëve ukrainas u krye masakër në “Ishullin e Gjarpërinjve”, lajmi i medieve perëndimore rezulton rremë


Mediat ndërkombëtare me bujë shpërndanë para disa ditëve lajmin se në “Ishullin e Gjarpërinjve” në Detin e Zi ushtria ruse kreu një masakër ndaj 13 ushtarëve Ukrainës.

Por ku lajm rezulton jo i vërtetë po sipas mediave perëndimore të cilat ditën e sotme nxorën lajmin duke cituar Marinën Ukrainase se ushtarët ukrainas janë gjallë.

Perëndimi shpesh ka akuzuar Rusinë për shpërndarjen e lajmeve të rremë madje e shihte si pretekst se nëpërmjet lajmeve të rreme do sulmonte Ukrainën.

Tashmë mediat Perëndimore gjenden në kushtet kur publikojnë lajme të rreme dhe i përgënjeshtrojnë ato disa ditë më vonë.

Lidhur me rastin në Ishullin e Gjarprinjve, mediat shpërndanë një incizim ku sipas tyre dëgjohet të shajnë një anije ruse në brigjet e këtij ishulli.