Vendosni fjalën kyçe....

Berisha: Ligji na jep dy mundësi për tu regjistruar në zgjedhjet lokale


Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar në emisionin “Opinion” mënyrat si mund të regjistrohet në zgjedhjet lokale.

Berisha tha se ligji i jep dy mundësi, duke u regjistruar me një aleancë ose koalicion partish dhe tjetra me nj komisionin mbështetës për kandidatin prej 9 vetash.

Ne kemi përballjen përballë qytetarëve, qeverinë dhe Lul Bravën. Ka një ligj. Ligji jep dy mundësi, njëra është një aleancë ose koalicion partish, dhe tjetra është një komision mbështetës për kandidatin prej 9 vetash. Do vendoset pas dy ditësh kush do përdoret. PD do marrë pjesë në këto zgjedhje, dhe do ketë një rezultat që do të habitet. Nuk mund të them nëse do shkojmë në kandidatët e pavarur”-deklaron Berisha.