Vendosni fjalën kyçe....

Endri Hasa: Një grusht njerëzish po keqpërdoren në mënyrën të ulët nga “Non Grata”, s’mund ta mbajnë peng PD-në


Zyrtari i PD-së Endri Hasa duke iu referuar ish-kryeministrit Sali Berisha, thotë një grusht njerëzish po keqpërdoren në mënyrë të ulët nga “Non Grata”.

Hasa thotë se ata që duan të bëjnë vërtetë opozitën dhe e duan largimin e Ramës, le të merren me aktivitetet e tij.

Ai e akuzon Berishën se ai ka vetëm një qëllim dhe një objektiv, të uzurpojë PD-në për ta përdorur si bunker, por sipas tij nuk do ia dalë.

 “Një grusht njerëzish që po keqpërdoren në mënyrën më të ulët nga Non Grata nuk mund ta mbajnë peng Partinë Demokratike dhe kauzën opozitare.

Ata janë thjeshtë qesharakë. Ata që duan të bëjnë opozitë dhe e duan vërtetë largimin e Ramës, le të bëjnë pritë aktiviteteve të tij.

Por orkestruesi i dhunës nuk do që të sulmojë Edi Ramën sepse nuk i intereson të godasë qeverinë. Sali Berisha ka patur dhe ka vetëm një qëllim dhe një objektiv, të uzurpojë PD për ta përdorur si bunker!

Nuk e arriti në 8 Janar dhe nuk do tia dalë t’i marrë peng demokratët!

Ka ardhur koha që tranzicioni të marrë fund, shqiptarët kanë nevojë për liderë dhe qeverisje europiane që punojnë për ta.

Ne kemi zgjedhur të ardhmen.”- shkruan Hasa.