Vendosni fjalën kyçe....

Kryemadhi poston videon e Ramës dhe e përgënjeshtron: Kompania Albtek do të shesë energjinë e prodhuar për 25 vite në inceneratorin e Elbasanit


Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka postuar videon e Kryeministrit Edi Rama i cili në një emision për incineratorët ka deklarauar se pas ndërtimit djegësit e mbeturinave i kalojnë shtetit.

Por sipas Kryemadhit kompania Albtek do shesë energjinë për 25 vite në inicneratorin e Elbasanit duke përgënjeshtruar kështu deklaratën e Ramës se ata do i kalojnë plotësisht shtetit.

Gënjen si gjithmonë! KOMPANIA ALBTEK DO TË SHESË ENERGJINË E PRODHUAR PËR 25 VITE NË INCENERATORIN E ELBASANIT“-shkruan Kryemadhi.