Vendosni fjalën kyçe....

Balla-Bashës: Të sugjeroj ta kallëzosh penalisht Berishën që të implikoi në çështjen e “Toyota Yaris”


Sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla, i kërkoi sot kryedemokratit Lulzim Basha që të kallëzojë penalisht ish-kryeministrin Sali Berisha, pasi ky i fundit e akuzoi si të implikuar në çështjen e ‘Toyota Yaris’.

“Do kisha dashur që Basha të qëndronte në sallë. Bashës do doja t’i sygjeroja, meqë Sali Berisha na akuzon të dyve për ‘Toyota Yaris’ të bëjë të njëjtën gjë si unë me z. Basha. Unë z. Basha e kallëzova në gjykatë.

E mendoj që edhe z.Basha ta kallëzojë penalisht z.Berisha në gjykatë. Meqë po flasim për pastrim parash, zotëria që bën zhurmë ka qenë avokat në gjyqin e humbur nga z. Basha (i drejtohet Gazment Bardhit).

Ndaj përsëri i kërkoj z.Basha që ta kallëzojë z. Berisha. Por është karma, 30 vjet Sali Berisha çfarë nuk ka thënë për këtë pjesë të sallës, tani mbajeni me shëndet ka kohë të merret me ju me muaj e me vite dhe për gjërat që ju na keni akuzuar tani me pa të drejtë tani dëgjoni Saliun t’ua thotë ju.” – deklaroi Balla.

Më tej ai ftoi opozitën të votojë ligjin për pastrimin e parave.

“Sa i përket ligjit, ju ftoj ta votoni. Lidhet me vetingun e politikanëve. Kemi forcuar konceptimin e personit të ekspozuar politikisht dhe personat e lidhur me të. Pse nuk e votoni ju këtë?”– tha Balla në Kuvend.