Vendosni fjalën kyçe....

Messi fiton për herë të shtatë Topin e Artë


Lionel Messi ka fituar për herë të shtatë Topin e Artë.

Në sezonin e tij të fundit me Barcelonën, Lionel Messi pati një tjetër sezon të shkëlqyer individual, pavarësisht vështirësive të Barcelonës.

Përveç thyerjes së rekordit të Peles për më shumë gola për një klub, Messi u bë lojtari i parë në histori që shënon të paktën 20 gola në 13 sezone radhazi në pesë ligat më të mira të Evropës.

Ai gjithashtu theu rekordin e Gerd Muller për të shënuar 30 gola plus në 12 sezone radhazi klubi, si dhe kapërceu rekordin e Xavi për shumicën e paraqitjeve të Barçës.

Si përfundim, ai më në fund i dha fund pritjes për titullin e parë të madh ndërkombëtar, pasi Argjentina mundi Brazilin në finalen e Kupës së Amerikës.