Vendosni fjalën kyçe....

Franca fiton Ligën e Kombeve


Franca ka fituar Ligën e Kombeve përballë Spanjës në një sfidë të luajtur në San Siro.

Pjesa e parë përfundoi në barazim pa gola me skuadrat që u treguan të kujdesshme për të mos pësuar gola.

Në pjesën e dytë golit të Oyrzabal në minutën e 64’ iu përgjigj Benzema në minutën e 66’,

Ndërsa në minutën e 80’ Mbappe i dha fitoren “gjelave” dhe biletën për në Botërorin 2022.