Vendosni fjalën kyçe....

Nikolla reagon për vrasjen e 23-vjeçares nga ish-burri: Hetim në çdo hallkë të drejtësisë


Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka reaguar për vrasjen e 23-vjeçar në Fier nga ish-burri i saj që kishte vetëm dy muaj që ishte liruar nga burgu.

Nikolla thotë se vrasja e të resë është një kambanë alarmi që nuk bie për herë të parë.

Ndërsa më tej, Kryetarja e Kuvendit kërkon hetim të thelluar në të gjithë zinxhirin e institucioneve të drejtësisë për këtë ngjarje.

Deri kur kështu?

Një vajzë e re, vetëm 23 vjeç, nëna e një vajze 3 vjeçe vritet barbarisht nga një kriminel që u la i lirë nga drejtësia e munguar. Vrasja e Sabrinës është një kambanë alarmi, që nuk bie për herë të parë fatkeqësisht.

Ngjarja kërkon hetim të thelluar në të gjithë zinxhirin e institucioneve të drejtësisë. Të mos presim të vrasin sërish, por ta kthejmë mbrojtjen dhe respektin ndaj gruas në një çështje të të gjitha institucioneve. E tillë do të jetë edhe për Kuvendin e Shqipërisë”-shkruan Nikolla.