Vendosni fjalën kyçe....

Italia shkon në gjysmëfinale


Italia është në gjysmëfinale.

Azzurrët kanë mundur Belgjikën në çerekfinale të Europianit.

Me golat e Barrelas dhe Insgine italianët arrijnë gjysmëfinalen ku do luajnë ndaj Spanjës e kualifikuar më herët ndaj Zvicrës.

Belgjika shënoi me penallti me Lukakun por nuk ia doli të bëjë më shumë në një sfidë plot me raste dhe të luajtur fort mes dy skuadrave.

Kjo është fitorja e pestë radhazi për italianët duke thyer një rekord në kompeticione të këtij niveli.