Vendosni fjalën kyçe....

LIVE/ Kroacia barazon in extremis me Spanjën, kualifikimi diskutohet në shtesë


Kroacia ka barazuar në minutën e 93 rezultatin ndaj Spanjës.

Edhe pse Spanja ka dominuar dhe kaloi në avantazh të dyfishtë në pjesën e dytë kroatët nuk u dorëzuan dhe në 6 minutat e fundit shënuan dy golat e barazimit.

Goli i dytë i cili ngushtoi rezultatin u shënua nga Orsiç pas një rrëmuje në zonë ndërsa Pasalic shënoi golin e barazimit në minutën e 93.

Me rezultatin 3-3 kanë përfunduar edhe 90′ e rregullta duke e dërguar kualifikimin në minutat shtesë.

Spanja nuk ndalet, shënon dy gola të tjerë ndaj Kroacisë

Spanja ka kaluar në avatazh ndaj Kroacisë duke shënuar dy gola të tjerë në pjesën e dytë. 

Fillimisht Azbilicueta në minutën e 57 i cili i dha avantazhin dhe më pas Torres në minutën e 77′ i cili dyfishoi avantazhin mbajnë Spanjën drejt kualifikimit më tej. 

Një lojë e dominuar totalisht nga “furia e kuqe” e ka bërë Kroacinë të luajë në mbrojtje. 

18:54:Spanja shënon gol, mbyllet në barazim pjesa e parë

Pas golit të pësuar falë gafës së portierit Unai Simon, “furia e kuqe” ka barazuar rezultatin ndaj Kroacisë.

Pas 18 minutash lojë në disavantazh, Sarabia barazoi rezultatin në minutën e 38’ pas një pasimi të Gavas.

Pjesa e parë përfundoi në barazim me 45 e para që ishin një dominancë e plotë e spanjollëve me kroatët që përpiqeshin të mbronin avantazhin e dhuruar falë autogolit në minutën e 20.