Vendosni fjalën kyçe....

Norvegjia i dhuron Kosovës 180 mijë doza AstraZeneca


Norvegjia ia ka dhuruar 180 mijë doza të vaksinës AstraZeneca Kosovës, si rezultat i bashkëpunimit me institucionet e Bashkimit Evropian.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Jashtme të Norvegjisë nëpërmjet një komunikate të publikuar në llogarinë e tyre në ‘Facebook’. Ata kanë falënderuar edhe ndërmjetësuesin special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, për bashkëpunimin

Kosova mund të mbështetet në ekipinn e Evropës. Norvegjia dhuron më shumë se 180 mijë doza të vaksinës AstraZeneca për Kosovën. Bashkëpunim i mirë me Miroslav Lajçak dhe institucioneve të BE-së”- thuhet në komunikatë.