Vendosni fjalën kyçe....

Manastirliu: Më shumë se 200 mijë qytetarë kanë marrë dy dozat e vaksinës


Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka dhënë shifrën e qytetarëve të cilët kanë marrë të dyja dozat e vaksinës deri më sot.

Sipas Ministres deri më tani janë vaksinuar me të dyja dozat më shumë se 200 mijë qytetarë.

Më shumë se 200 mijë qytetarë i kanë kryer të dy dozat e vaksinës dhe janë sot shumë më të mbrojtur nga covid19, teksa vijon me ritme të larta vaksinimi në të gjithë vendin”-shkruan Manastirliu.