Vendosni fjalën kyçe....

Dhjetëra trupa u gjetën duke pluskuar në lumin Gang të Indisë, dyshohet se janë viktima të Covid-19


Dhjetëra trupa të pajetë u gjetën duke lundruar në lumin Gang të Indisë në shtetin Uttar Pradesh, një ditë pasi trupat në dekompozim u panë në brigjet e lumit në qytetin Buxar në shtetin Bihar.

Trupat u gjetën në qytetin Ghazipur në Uttar Pradesh. Zyrtarët po hetojnë çështjen për të gjetur se nga kanë ardhur trupat.

Sipas raporteve të medias, vendasit dyshojnë se këto janë trupa të pacientëve me Covid-19 dhe familjet duhet t’i kenë hedhur ato në lumë.

Trupat e më shumë se 70 viktimave të dyshuara Covid-19 u morën në Buxar nga administrata e rrethit dhe u asgjësuan.

Mbikëqyrësi i Policisë Buxar Neeraj Kumar Singh i tha Anadolu Agency se ata kanë gjetur 71 trupa deri më tani.

India po përballet me një valë të dytë të ashpër të koronavirusit të ri.