Vendosni fjalën kyçe....

Bajerni i Mynihut gjen trajnerin e ri, Nagelsmann firmos për pesë sezone me bardhezinjtë


Një nga trajnerët më të vlerësuar në futbollin evropian, Julian Nagelsmann, është konfirmuar si pasardhësi i Hansi Flick në stolin e Bajernit të Mynihut, kanë konfirmuar kampionët gjermanë.

Nagelsmann, 33 vjeç, ka dalë si një nga trajnerët më të kërkuar në Europë pas paraqitjeve mbresëlënëse në dy sezone me Leipzig gjatë së cilës ai çrrënjosi hierarkinë e vendosur në futbollin gjerman dhe iu afrua të sfidonte Bajernin e Mynihut në Bundesligë.

Nagelsmann ka nënshkruar një marrëveshje pesë-vjeçare me bavarezët duke nisur nga sezoni që vjen.

Magjia vetjake dy-vjeçare e Flick në Mynih, gjatë së cilës ai fitoi më shumë se 80 përqind të ndeshjeve, u ndal kur ai njoftoi në një konferencë shtypi të fundit se kishte kërkuar lirimin e tij nga klubi mes raporteve se është gati të marrë detyrën e trajnerit të kombëtares gjermane në vend të Jogi Low.