Vendosni fjalën kyçe....

Akuza për tjetërsim pronash, gjykata pushon çështjen ndaj ish-deputetit Arben Ndoka


Gykata e Lezhës ka pushuar hetimet ndaj ish-deputetit socialist Arben Ndoka, i cili akuzohej për tjetërsim pronash në Shëngjin dhe te Rana e Hedhun. Gjykata ka dalë në konkluzionin se “nuk provohet vepra penale” ndaj ish-deputetit Ndoka.

Po ashtu hetimet janë pushuar edhe për ish-Drejtorin e Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Lezhë, Eraldo Smaçi.

Të 2 ishin arrestuar si pjesë e grupit të arrestuar nga operacioni “VOL-VO 4” dhe u akuzuan për tjetërsim pronash në Shëngjin.

Tjetërsimi i pronave u zbulua nga hetimet e prokurorisë për vëllain e Arben Ndokës, Gjevi Ndoka, si i lidhur me grupin e Avdylajve të Shijakut, të cilët akuzohen për trafik droge dhe porositës të heroinës së laboratorit të Hasit.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *