Vendosni fjalën kyçe....

Osmani: Vendosjen e ambasadës në Jeruzalem do e diskutojmë me SHBA-të


Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, ka folur lidhur me vendin e Ambasadës së Kosovës në Izrael i cili njohu Kosovën nga marrëveshja e Uashingtonit, në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Osmani në RTV 21 ka thënë se qeveria Kurti do të koordinohet për çdo veprim me Adminsitratën Biden.

Ne do të koordinojmë çdo veprim tonin diplomatik me SHBA-në dhe Administratën Biden, atje është Jerusalemi ynë”-është shprehur Osmani.