Vendosni fjalën kyçe....

Liverpool fiton ndaj Tottenham


Liverpooli i ka marrë pikët e plota në udhëtim te Tottenhami.

“Të kuqtë” fito 3-1 dhe kanë zënë vendin e katërt në renditjen e Premierligës me 37 pikë, derisa Tottenham i Jose Mourinhos ka rënë në vendin e gjashtë me 33 pikë pas 20 xhirove.

Për Tottenhamin ndeshja nisi siç është më së miri, shënoi Son për 1-0 në minutën e tretë, por VAR-i anuloi golin për pozicion jashtë loje. Këtë e shfrytëzuan miqtë që në fund të pjesës së parë shënuan golin e epërsisë me anë të Roberto Firminos, për 0-1.

Pjesa e dytë nisi sërish me gola.

Fillimisht mysafirët shënuan për 0-2, Trent Alexander Arnold gjeti golin e dytë për Redsat.

Por, pak minuta Pierre-Emile Hoejbjerg me gol shumë të bukur në minutën e 49’ realizoi për 1-2.

Në minutën e 56-të VAR-i sërish ndërhyri, kësaj radhe anuloi një gol të Mohamed Salah që shënoi për 3-1.

Sido që të jetë, shifrat reale në 3-1 pak minuta më vonë, në atë të 65-të, i dërgoi Sadio Mane, që shënoi për rezultatin përfundimtar të ndeshjes.