Vendosni fjalën kyçe....

Projekti për Unazën e Madhe, IKMT shemb 5 objekte në Shkozë (VIDEO)


Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka prishur sot 5 objekte, në kuadër të ndërtimit të Unazës së Madhe.

Këto objekte janë shembur në pjesën lindore të lotit të IIII, në Shkozë.

“Inspektorati Kombetar i Mbrojtjes së Territorit ka rifilluar punën sot në gjurmën ku do të

ndërtohet Unaza e Madhe e Tiranës. Në pjesën lindore, loti III, Shkozë, IKMT ka nisur prishjen e

5 objekteve, një dhe dy katëshe, me funksione të ndryshme.”– njofton sot IKMT.