Vendosni fjalën kyçe....

Basha publikon videon: Rritja e çmimit të energjisë ka varfëruar shqiptarët


Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar një video, në të cilën thuhet se çmimet e energjisë në Shqipëri janë të larta.

Në video thuhet se fatura për energjinë elektrike është shtuar për qytetarët.

Në përshkrimin bashkëshoqërues të videos Basha shkruan se rritja e çmimeve të energjisë i ka bërë qytetarët më të varfër duke kërkuar ndryshimin.

Rritja e çmimeve të energjisë i ka varfëruar edhe më shumë shqiptarët. Mjaft më. Le të sjellim së bashku ndryshimin dhe t’i japim dritë të ardhmes”-shkruan Basha.