Vendosni fjalën kyçe....

Zv.presidenti i SHBA-ve vaksionohet drejtpërdrejt në transmetim


Zv.presidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence, bëri ditën e sotme në transmetim të drejtpërdrejtë vaksinën kundër Covid, të Pfizer/BioNTech.

Ai u vaksinua së bashku me gruan e tij, Karen, dhe mjekun Jerome Adams.

Ngjarja në Shtëpinë e Bardhë u transmetua drejtpërdrejt në televizion.

Pence tha se vaksina është “e sigurt dhe efektive” dhe se shpejtësia me të cilën është zhvilluar është “mrekulli mjekësore”.

Shtëpia e Bardhë tha se transmetimi i vaksinimit të Pence në televizion ka për qëllim “të promovojë sigurinë dhe efikasitetin e vaksinës dhe të krijojë besim te populli amerikan”.