Vendosni fjalën kyçe....

Ronaldo u mbyll derën PSG-së e Realit, s’tundet nga Juventusi


Edhe pse ditët e fundit media sportive europiane gumëzhinin mbi një kalim të mundshëm të portogezit Ronaldo te PSG-ja apo Reali i Madridit, ka qenë vetë lojtari që ka hedhur poshtë të gjitha lajmet.

Ai do qëndrojë te Juventusi deri në fund të vitit 2022, kohë kur kontrata e tij skadon siç është parashikuar.

Më 5 shkurt të vitit 2021, Ronaldo do jetë 36-vjeç dhe përvoja e tij mud t’i shërbejë shumë ekipi bardhezi në Ligën e Kampionëve.